26 lipca 2023

W Winnicy zakończono budowę kompleksu logistycznego firmy ROSHEN

13 lipca w Winnickiej Dolinie Przemysłowej zakończono budowę centrum dystrybucyjnego korporacji ROSHEN, specjalizującej się w produkcji słodyczy i założonej przez byłego prezydenta Ukrainy Petro Poroszenko. Kompleks logistyczny z węzłem komunikacyjnym ma ponad 32 tysiące m2 powierzchni. Towary z nowego kompleksu logistycznego są dystrybuowane na Ukrainie i do odbiorców zagranicą, w tym w Polsce. W kompleksie obecnie zatrudnionych jest 190 osób.
We wszystkich zakładach ROSHEN zlokalizowanych w Winnicy pracuje około 3000 osób, co czyni ją jednym z większych prywatnych pracodawców w mieście. Wartość inwestycji wyniosła 30 milionów dolarów.

Międzynarodowy przetarg na przebudowę oczyszczalni ścieków w Łucku

18 lipca przedsiębiorstwo użyteczności publicznej Luckwodokanal opublikowało w europejskim systemie zamówień przetarg na przebudowę oczyszczalni ścieków. Przedsiębiorstwo oczekuje na wyłonienie wykonawców z europejskim doświadczeniem, którzy będą w stanie przeprowadzić w odpowiednim terminie generalną modernizację oczyszczalni zlokalizowanych w pobliżu Łucka we wsi Lipliany.
Oczyszczalnia ma przepustowość 3,500 metrów sześciennych na godzinę. Przetarg potrwa do 6 września 2023 roku, proces projektowania i przebudowy planowany jest na 2024 rok, całość działań ma trwać do 42 miesięcy. Przetarg nie ma wyznaczonej kwoty. Oczekuje się, że po modernizacji oczyszczalni ścieków Łuck otrzyma gwarancje na działanie systemu oczyszczania ścieków na okres do 30 lat.